Відкритий лист українського народу
до Президента України, голови Верховної Ради України,
Прем’єр-міністра України, голови Верховного суду України.

Шановна Українська Владо!

Ми, український народ, вимагаємо негайно повернути безпосередньо нам, наше Конституційне право - володіння найціннішим природнім ресурсом - лісами, національним багатством України, власником яких, згідно із ст. 13 Конституції України є ми - народ України.

У 2004 р. групою народних депутатів, очолюваною відомими лісівниками, запропоновано проект змін до Лісового кодексу України, який 08.02.2006 р. №3404-ІV підписаний Президентом як Закон «Про внесення змін до Лісового кодексу України». На превеликий жаль, ці зміни базуються не на загальних принципах цивільного права, а на завуальованій антинародній підступності – позбавлення суспільства законного права користування лісами, як національного багатства України. Замість цього законотворці ст.18 та ст. 20 зміненого Лісового кодексу надали право передавати у тимчасове довгострокове користування терміном на 50 років, окремим особам лісові масиви в необмежених розмірах, для ведення господарської діяльності, незалежно чи-то ліси особливо захисні з режимом обмеженого лісокористування, чи-то експлуатаційні. Підтасований під олігархів змінений закон не корелюється, що є обов’язковим, ні із основним законом – Конституцією України, ні із Земельним кодексом, ні із Законом України „Про охорону навколишнього природного середовища” і навіть із Лісовим кодексом, яким передбачено, що лісові відносини регулюються згаданими законами, а в даній ситуації входять у протиріччя з ними. Адже ст.1 Лісового кодексу України стверджується, що „ліси України є її національним багатством… та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах”, а не потреб „лозинських”.

Лукавство останньої редакції чинного Лісового кодексу полягає ще і в тому, що його автори „відірвали” ліс від землі, на якій він росте, тобто ліси окремо, а землю окремо. Таким чином спростили шлях заволодіння лісами для олігархів та осіб наближених до влади. Ці особи, які отримали лісові ділянки на пів століття вже ведуть себе як власники: огороджують ділянки парканами, виставляють охорону, не допускають на „свої” території не лише простих людей, але і представників контролюючих органів. Адже, так звані тимчасові довготривалі користувачі наділені правами впродовж 50 років:
1. здійснювати господарську діяльність;
2. зводити тимчасові будівлі і споруди;
3. отримувати доходи від її реалізації без жодних обмежень.

Тепер в лісах з’явилося два господарі: постійні лісокористувачі - лісівники, які далекі від належного виконання наданих їм господарських і контролюючих функцій, та тимчасові довготривалі лісокористувачі - олігархи, які наділені широкими правами і володіють достатніми „ресурсами”, щоб не лише почувати себе вільно, але й закрити очі та обмежити діяльність контролюючих органів. А народ залишився „на загуменках”. Очевидно, що коли у Верховній Раді не вдалось протягнути приватизацію державних лісів, окремі особи вирішили зарезервувати за собою якомога більше угідь на довгий час, щоб у близькому майбутньому мати право на першочергову приватизацію. Адже не випадково у цьому кодексі з’явилась теза про приватну власність на ліс. Підтвердженням злочинних наслідків дії даного закону може послужити одне із багатьох рішень місцевих органів, в даному випадку – Львівської облдержадміністрації, про відведення ділянок в унікальній лісопарковій зоні лікувально-оздоровчих лісів Держлісфонду, в межах Львівської міської Ради. На цій території, виділеній в довгострокове тимчасове користування одному із Львівських „достойників”, вже зведена капітальна огорожа із вирубкою лісу під житлове будівництво. Аналогічні ситуації охопили усю Україну.

Як бачимо екстенсивної вирубки лісів Карпатських гір з відомими стихійними наслідками є замало для знущання над народом. Сотні тисячі гектарів унікальних лісів по всій Україні наміряні і вже надані „вибраним” у так зване тимчасове довгострокове користування на 50 років для отримання повного задоволення і зиску від дарів природи, а також мисливських вигулювань.

Ми не маємо права терпіти і не лише мародерство наших природних ресурсів, результати якого проявились у стихійних лихах, значному погіршенні клімату, але і страшні трагедії, на тлі лісових оргій, від яких здригнулась вся Україна – вбивстві невинної людини.

Ми звертаємось до всього українського народу, громадських і політичних організацій, молодіжних об’єднань, науковців, депутатів всіх рівнів долучитись до акції „Ліси – власність українського народу” і підтримати наші вимоги. З метою гарантування конституційного права власності українського народу на ліси вимагаємо:

1. Визнати неконституційним Закон України „Про внесення змін до лісового кодексу ” від 08.02.2006 р. №3404-ІV;
2. Скасувати всі рішення, які стосуються передачі лісових ділянок у довгострокове тимчасове користування;
3. Негайно накласти «мораторій» на передачу лісових ділянок у довгострокове тимчасове користування.


З повагою, представники українського народу.

Віра Лясковська, голова постійної комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міської ради
Дмитро Скрильніков, голова громадської організації «Бюро екологічних розслідувань»
Юрій Кужелюк, голова Львівської громадської організації «Спільнота» депутат Львівської міської ради
Павло Барнацький, заслужений юрист України, голова Львівського осередку партійної організації «Захисники Вітчизни»
Петро Коваль, ГО «Західноукраїнський регіональний навчальний центр»

Підтримати та підписати це звернення ви можете за посиланням:
http://petition.gointeractive.com.ua/petition/detail.php?ELEMENT_ID=437

або надішліть повідомлення про підтримку з вашим ім'ям, прізвищем, контактною інформацією на адресу: bei.ukr@gmail.com

Кількість осіб, що підписались під зверненням на сторінці -http://petition.gointeractive.com.ua/petition/detail.php?ELEMENT_ID=437 - 309
Крім того, електроною поштою надійшла підтримка від таких організацій:
- "Наш дім - Карпати"
- Спілка "Громадянський дозор"
- Дитяча громадська організація "Зелений світ" Коломийського району, Івано-Франківської області
- ГО "Зелений світ" Сєвєродонецьк
- Неурядова громадська організація "Людина на Землі "
- WWF - Україна
- Волошкевич О.М. , директор Дунайського біосферного заповідника, заслужений природоохоронець
- Хом"яков Анатолій Тимофійович
Загалом - 317
(станом на 13.00, 23 березня 2010 року)

На Закарпатті комісія Держлісагентства поки не знайшли підтвердження фактів незаконної рубки лісів з інтерактивної карти

Станом на вечір середи, 30 листопада, за підсумками перевірки лісгоспів в Ужгородському, Перечинському, Мукачівському, Воловецькому та Рахівському районах Закарпаття спеціальна комісія Держлісагентства не виявила фактів незаконних рубок, зафіксованих на інтерактивній карті українських лісів. Про попередні результати перевірки УНН повідомив заступник начальника Управління лісового господарства Держлісагентства України Василь Матейчик та прес-секретар Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Юлія Давидова.

На Закарпатті комісія  Держлісагентства поки не знайшли підтвердження фактів незаконної рубки лісів з інтерактивної карти “Наказом Держлісагентства України було створено робочу групу у складі представників, власне, Державного агентства лісових ресурсів, Укрдержліспроекту, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства „Львівлісозахист“, Національної поліції. Наразі організовано три підгрупи, які перевіряють законність рубок за трьома напрямами — рахівським, ужгородським та мукачівським. За фактом обстеження та ідентифікації на місцевості заявлених на інтерактивній карті місць незаконних рубок у Перечинському та Ужгородському лісгоспах порушень щодо рубок лісу не виявлено. Так, на 53-х ділянках площею 176 гектарів, підпорядкованих Ужгородському ЛГ, що були визначені на інтерактивній карті як незаконні рубки, були виявлені 33 ділянки (136 га) з рубками минулих років, на що лісгоспом надані усі дозвільні документи, лісорубні квитки тощо. 11 ділянок на площі 10 гектарів виявилися болотами, сіножатями, природніми поновленнями, виноградниками і навіть плантацією новорічних ялинок, а 9 ділянок взагалі знаходяться за межами Держлісфонду. Нагадаю, що інтерактивна карта лісів, яку розробляв Науково-дослідний інститут геодезії та картографії Держгеокадастру України, презентувала загалу незаконні рубки за 9 місяців 2016 року...”, — розповів В.Матейчик.
Як зазначив директор ДП “Перечинське лісове господарство” Ярослав Кополовець, на інтерактивній карті щодо даного лісгоспа було визначено 86 ділянок незаконних рубок площею 162 гектари.
“По жодній з ділянок інформація по факту не підтверджена. Частина цих земель виявилися приватною власністю у якості паїв, сільгоспугіддями, що нам не підпорядковуються, частково це старі сади, молоді насадження тощо”, — розповів Я. Кополовець.
Сьогодні, 30 листопада, під час перевірки територій незаконних рубок з інтерактивної карти за допомогою матеріалів лісовпорядкування та GPS-навігаторів члени комісії в Ужгородському та Перечинському районах виявили на вказаних у карті локаціях виноградники, старі сади, плантацію новорічних ялинок, висаджених у 2008 та 2012 роках, сільгоспугіддя тощо.
Речниця ЗОУЛМГ Юлія Давидова повідомила, що за результатами роботи комісії підтверджень вказаним в інтерактивній карті незаконним рубкам на території Воловецького, Мукачівсько та Рахівського лісгоспів також не виявлено.
“Наразі тривають перевірки у Свалявському та Великоберезнянському лісгоспах. Остаточні результати моніторингу будуть відомі наприкінці цього тижня”, — зазначила Ю.Давидова.
Інтерактивна карта лісів України, яку на початку листопада представили на засіданні Уряду, містила інформацію про 530 ділянок незаконних рубок площею 774 гектари лісу на Закарпатті.

http://zakarpattya.net.ua/News/163982-Na-Zakarpatti-komisiia--Derzhlisahentstva-poky-ne-znaishly-pidtverdzhennia-faktiv-nezakonnoi-rubky-lisiv-z-interaktyvnoi-karty

Немає коментарів:

Дописати коментар